17:44:05
 Frissítés
Keresés
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
Találatok száma: még 4
... Elejére 2. lap 
Téma: Határterületek a tudományban
kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 16. 20:49 | Sorszám: 103
51-re
Bocs, hogy ilyen "későn" válaszolok, de dolgozom is, meg ezek a témák úgyse szaladnak el.
Köszi a sok infót. A Hamvas művel nem találkoztam, ezt majd bepótolom.
Az idő létezik-e: ebben nem jutottam dűlőre, talán inkább objektív valóság (a maga relatívisztikus jellemzőivel), de sokáig azon az állásponton voltam, hogy csak az elme terméke.
A háromdimenziós dolog (Gorelik) nekem új info, ha adsz erre valamit (gondolatot, linket) engem érdekel.
kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 15. 21:57 | Sorszám: 46
El tudom képzelni az érzést. Ami a (jó) modellekkel kapcsolatban nekem gondot jelent: vajon oksági, magyarázó összefüggést mutat a matematikai képlet, vagy csak jól illeszkedik a valós folyamathoz, jó jósnak bizonyul.
kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 15. 21:45 | Sorszám: 44
Van-e tudományos alapja? A tudomány vizsgálja-e? (Már a prímszámok léte, szerepe, értelmezése is része lehet egyfajta számmisztikának. De talán ide sorolhatók a természet számai. A közkeletű vélekedés a szerencse-számokról stb.)
kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 15. 18:47 | Sorszám: 42
Ha minden ember egyforma, akkor én is hozzászólhatok....
Ha már határterület, talán még belefér: számmisztika.
Van valakinek erről valami jó ötlete? (Nekem nincs, ezért disznóság, hogy bedobom, de viszont átellenben érdekel.)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...